ANTALYA’DA TATİL KEYFİ

Deniz, kum, güneş… Bundan daha keyifli, insanın içini daha çok ısıtan, kulağa bu denli hoş gelen başka bir üçleme var mı hayatta? Hayır dediğinizi duyar gibiyim. Ne yapalım, dinlenmeyi, sefa sürmeyi seviyoruz birçoğumuz. Özellikle de deniz kenarında, kendimizi kuma ve güneşe emanet ediyorsak. Tenimizin hafiften ısındığı, arada esen ince rüzgarın dertlerimizi de beraberinde alıp götürdüğü, huzurun tüm hücrelerimize sirayet ettiği deniz, kum ve güneş üçlemesiyle esrimenin keyfini doyasıya yaşayabiliyoruzHem ülkemizde, hem de yurt dışında bu benzersiz üçlemenin tadını çıkarabileceğiniz birçok adres var.
Sıcak güneşin altında, denizin ve kumun keyfi nerelerde bambaşka olur, bir göz atalım…

dkg11

Kaş

Türkiye’nin en önemli yaz turizmi merkezi olan Antalya’ya bağlı Kaş, deniz kum ve güneşin tadını çıkartmak için ülkemizdeki en iyi noktalardan biri. Deniz ve dağların arasında, yemyeşil doğasıyla şirin bir belde olan Kaş, dalış sporlarının da yaygın olarak yapıldığı bir adres. Kaş’ta Akvaryum koyu, muhteşem doğası ve berrak deniziyle, yüzmenin keyfine doyasıya varacağınız bir yer. Civar koyları keşfe çıkmak için de, oldukça yaygın olan tekne turlarından birine katılabilirsiniz Kaş’ta.

Kaş kayalıklara kurulu bir belde olduğundan kumsal bölgesi değil, ancak yakınlardaki Kaputaş Plajı, Kaş’a gidenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri. Bir tür kanyon ağzı olan Kaputaş, mavinin tüm tonlarına tanıklık edebileceğiniz muhteşem bir doğaya sahip. Gerek sabah saatlerinde yüzmek ve denizin tadını çıkartmak, gerekse akşam vakitleri günbatımını izlemek için iyi bir seçene Kaputaş. Bir diğer önerimiz de tabii ki Patara. Muhteşem kumsalı ve harika denizi ile Patara da tatilcilere aradıkları huzuru ve keyfi bulabilecekleri plajlardan biri. Deniz kenarında leziz bir orfozun eşliğinde bir akşamı mutlaka Kaş’ta geçirmelisiniz.

Özellikle bahar ve yaz aylarının tamamı boyunca eşsiz bir tatil için tüm iklim koşullarının elverişli olduğu Kaş’ta rüzgarlara dikkat etmek gerekiyor.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s